Pengeélen táncol a kriptopiac – fordulat jöhet?
A Fear & Greed Index, amely a piaci hangulat egyik alapvető mutatója, végre elhagyta a „félelem” kategóriát, és 47 ponttal „semleges” állapotba lépett. Egy hétig tartó bizonytalanság után ez a változás arra utal, hogy a piaci szereplők kezdenek újra bizakodóvá válni, ami gyakran egy szélesebb körű emelkedés előjele.
De vajon csupán átmeneti fellendülésről van szó, vagy egy valódi kitörés előszobájában vagyunk?
A piaci dinamikák, a grafikonok és az intézményi mozgások mélyebb elemzése azt mutatja, hogy ez akár egy sokkal jelentősebb változás nyitánya is lehet.
Piaci kapitalizáció – kitörési jelek
A teljes kriptovaluta piaci kapitalizációs grafikon alátámasztja a fokozódó optimizmust. Miután a teljes kapitalizáció kis időre 2,61 billió dollár alá esett, a piac letesztelte ezt a – korábban erős ellenállásként szolgáló – szintet, majd támasszá alakította.
A múltbéli tapasztalatok azt mutatják, hogy amikor egy ilyen szint átváltozik támasszá, az gyakran erőteljes emelkedéshez vezet.
A technikai elemzők arra számítanak, hogy a piac visszatérhet a 3 billió dolláros tartományba, amely megnyithatja az utat az új csúcsok előtt. Ha ez a lendület fennmarad, az akár egy gyors piaci expanziót is elindíthat.
Az intézményi tőke áramlik be – ez lehet a katalizátor?
Miközben a technikai mutatók pozitívak, a valódi változás a háttérben zajlik – az intézményi szektorban.
Észak-Karolina nemrégiben benyújtott egy törvényjavaslatot, amely lehetővé tenné a nyugdíjalapok számára a kripto piacra lépést, ami sorsfordító lehet. A nyugdíjalapok a legnagyobb intézményi szereplők közé tartoznak, mivel több milliárd dollárnyi vagyont kezelnek. Ha ezek az alapok megkezdik a kripto befektetést, a vásárlási nyomás rendkívüli módon megnőhet.
De nem csupán Észak-Karolináról van szó. Az USA több mint 25 állama vette fontolóra Bitcoin tartalékok létrehozását, és számos közülük portfóliójának akár 10%-át kriptovalutákba tervezi allokálni. Ha ez megtörténik, az csökkentheti az elérhető Bitcoin mennyiségét, ami további emelkedéshez vezethet.
A Bitcoin állami tartalékként való alkalmazása a piaci hitelességet is növelné, és még inkább ösztönözné a konzervatívabb befektetőket a csatlakozásra.
A kínálati sokk beindíthatná a bikapiacot?
A korlátozott Bitcoin készlet mindig is meghatározó tényező volt az árfolyam-növekedés szempontjából. Ahogy egyre több intézmény és állam kezdi el tartalékként használni a Bitcoint, a rendelkezésre álló készletek gyorsan apadhatnak.
Amennyiben ezeket a tartalékokat további államok is bevezetik, a kereslet és kínálat közötti egyensúly erősen megbillenhet. A csökkenő tőzsdei kínálat felerősítheti a versenyt minden egyes érme megszerzéséért – ami a múltban gyakran látványos árfolyam-emelkedésekhez vezetett.
A növekvő Fear & Greed Index, a kedvező technikai indikátorok és a fokozódó intézményi érdeklődés együttesen előkészíthetik a terepet egy újabb nagy piaci mozgáshoz.
A kriptopiac új szintre léphet?
A jelek egyértelműek – a befektetői hangulat javulóban van, az intézményi érdeklődés növekszik, és a technikai mutatók is kitörésre utalnak.
Amennyiben ezek a tendenciák továbbra is folytatódnak, a 3 billió dolláros piaci kapitalizáció visszahódítása egyáltalán nem elképzelhetetlen. A következő néhány hétben eldőlhet, hogy a kriptopiac újabb robbanásszerű növekedésbe kezd, vagy a meglévő ellenállások megakadályozzák a folytatást.
Bármi is történik, a piac élénkül – és mindenki a fejleményekre figyel.
A tökéletes beszálló
Amennyiben a pozitív körülmények további optimizmushoz vezetnek, egy gyors rali könnyen benne lehet a pakliban. Ilyen környezetben indulhat el a Bitcoin árfolyam növekedéséből profitáló BTC Bull Token.
A BTC Bull Token az Ethereumon futó mém érme, amely a Bitcoin árfolyam növekedésére alapoz. A token tulajdonosai befektetésükért cserébe BTC airdrop jutalmakat kapnak, amikor a legnagyobb digitális eszköz árfolyama meghatározott mérföldköveket ér el. Az első airdropot 150 000 dollárnál kapják meg, amelyet 50 000 dolláronként újabbak követnek.
Ehhez hasonlóan, amikor a BTC eléri a 125 000 dollárt, a projekt $BTCBULL tokeneket éget el, ami csökkenti a kínálatot, ezzel potenciálisan növelve az érme árát. 50 000 dolláronként újabb égetések következnek.
A tokenek lekötésére is van lehetőség, jelenleg az éves hozam több mint 100%. A teljes token készlet 21 milliárdos, amelyet a projekt egyenlő mértékben osztott fel, így biztosítva a stabil növekedést.
A pozitív környezet tehát a Bitcoin felfutásához vezethet, amelyből a BTC Bull Token is profitálhat. Fektess be most kedvezményes áron az előértékesítésben! Ne maradj le!