Elemzők szerint a Bitcoin felfutását az Ichimoku felhő akadályozza

bitcoin-1.jpg

A Bitcoin felfutását az Ichimoku Cloud gátolja, ami előnytelen kockázat-nyereség arányt kínál azok számára, akik emelkedésre számítanak a piacon. A Bitcoin ugyanis határozott ellenállással találkozik körülbelül 85 000 dolláron, miközben a támaszok jóval mélyebben, 75 000 dollár tájékán helyezkednek el. Az alábbi napi technikai elemzést Omkar Godbole, a CoinDesk piaci szakértője és elemzője készítette.

A legjobb beszállók megtalálása kereskedés során gyakran már fél siker. Az időzítésen és a bekerülési áron sok múlik, utóbbi ugyanis a hozam-kockázat arányt a kereskedő javára billentheti.

Noha a bitcoin (BTC) kilátásai rövid távon pozitívak az opciós piacon tapasztalt fokozott optimizmus miatt, a vezető kriptovaluta közelít ahhoz a korláthoz, ami az utóbbi hónapokban gátolta az emelkedést. Ez azt jelzi, hogy kockázat-nyereség szempontjából kevésbé ideális azoknak, akik az emelkedő trendeket próbálják kiaknázni.

Az Ichimoku Felhő

A BTC szombat óta az "Ichimoku Felhő" alsó sávja körül mozog, körülbelül 85 000 dollárnál. Az Ichimoku indikátor, amelyet az 1960-as években egy japán újságíró alkotott meg, komplex képet biztosít a piaci lendület, a támaszok és ellenállások meghatározásához.

Ez az eszköz öt komponensből áll: Leading Span A, Leading Span B, konverziós vonal vagy Tenkan-Sen (T), alapvonal vagy Kijun-Sen (K), valamint egy késleltetett záróárgörbe.

A Leading Span A és B által bezárt sáv képezi az Ichimoku felhőt, amelynek szélei potenciális támaszokat és ellenállásokat képviselnek, attól függően, hogy az árfolyam ezekhez képest hol helyezkedik el. Ha az ár a sáv felett mozog, az növekvő irányra utal, míg ha alatta, az hanyatlásra.

Február legelején a BTC 100 000 dollár alá csúszott, ezzel a felhő alá került. Azóta a felhő alsó zónája ellenállásként viselkedik, és korlátozza a felfelé irányuló próbálkozásokat.

Mivel a BTC ismét közeledik ehhez a régióhoz, azoknak, akik most kívánnak belépni, körültekintőnek kell lenniük. A gyors emelkedést hátráltatja a 85 000 dollár körüli gát, miközben a támasz 75 000 alatt található, ami mintegy 10 000 dollárral lejjebb van az aktuális árfolyamtól. Ez a helyzet kedvezőtlen kockázat-nyereség feltételeket teremt a long pozíciók számára.

ichimoku.jpg

BTC napos chart Ichimoku felhővel. (TradingView/CoinDesk)

Az április 2-i Ichimoku Cloud visszautasítás látványos eladási hullámot váltott ki, amely a BTC-t 75 000 alá sodorta, hasonlóan a február 21-i visszautasításhoz.

Az ellenállás legutóbbi tesztelése megerősíti, hogy az eladói nyomás visszatérhet. Ez pedig ismét 75 000 dollár köré lökhetné vissza az árat.

Ennek ellenkezője, a 90 000 fölé történő, a felhőn túli kitörés új lendületet adhatna a bikás iránynak, és újabb rekordárakhoz vezethetne.

A növekedésből ez a token is profitálna

A BTC Bull Token ($BTCBULL) egy Ethereum mém érme, amely a Bitcoin árfolyam növekedésére épült. A token tulajdonosai Bitcoin airdrop jutalmakat kapnak, amikor a BTC eléri a 150 000, 200 000 és 250 000 dolláros szinteket. 

Emellett a projekt token égetéseket is alkalmaz: minden 50 000 dolláros emelkedés után a BTCBULL kínálat egy részét megsemmisítik, csökkentve ezzel a forgalomban lévő mennyiséget.

btc-bull-21925.jpg

A befektetők számára staking lehetőség is elérhető, amely magas éves hozamokat kínál. A token jelenleg előértékesítésben érhető el, amely során már több mint 4,5 millió dollárt gyűjtött össze.

Amennyiben a BTC ezekre a csúcsokra ér, a BTCBULL árfolyamot is húzhatja magával. Emellett a befektetők az airdropokkal és a token égetésekkel még tovább profitálhatnak. Éppen ezért azt gondoljuk, hogy annak, aki hisz a BTC növekedésében, a BTCBULL izgalmas lehetőség lehet.

Megnézem a Bitcoin Bull oldalát