Az országok Bitcoin-tartaléka globálisan nő 2025-ben - állítja a Franklin Templeton
Németország és Hongkong politikusai már jelezték, hogy érdekükben áll stratégiai Bitcoin-tartalékok létrehozása az országuknak – írja cikkében a Cointelegraph. A Franklin Templeton előrejelzése tehát egyáltalán nem alaptalan.
A Spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alap (ETF) kibocsátója, a Franklin Templeton vállalat digitális eszközökre vonatkozó kilátásai szerint 2025-ben több nemzet is stratégiai Bitcoin-tartalékot tervez létrehozni.
Az ETF-kibocsátó december 30-án közzétette a jövő évre vonatkozó részletes előrejelzéseit, amelyekben többek között az is szerepel, hogy 2025-ben „több nemzet” is Bitcoin-tartalékot hoz majd létre. A Franklin Templeton szerint a Bitcoin megszilárdítja a pozícióját globális eszközként, és digitális érték-tárolóként működik majd. Az ETF-kibocsátó szerint ezt kétségtelenül felgyorsítja az intézményi és állami elfogadás.
Forrás: Franklin Templeton
Bár az ETF-kibocsátó nem közölt részleteket arról, hogy mely országok fogadhatják el a Bitcoin-tartalékokat, a Franklin Templeton 2025-re „a spekulációról a hasznosságra való áttérést” várja. A vállalat szerint a kripto alaptechnológiái jövőre a globális pénzügyi rendszerek szerves részévé válnak.
Hongkong és Németország is érdeklődik a Bitcoin-tartalékok iránt
December 30-án Wu Jiexhuang, a hongkongi törvényhozó tanács tagja azt javasolta, hogy a pénzügyi stabilitás érdekében a Bitcoin-t vegyék fel a nemzeti tartalékok közé. Jiexhuang olyan kisebb nemzetekre mutatott rá, mint El Salvador és Bhután, amelyek már bevezették a Bitcoin-tartalékokat. Ezek az országok követendő példát jelentenek Hongkongnak is.
Ez is érdekelhet: A legjobb kripto előértékesítések most
Jiexhuang azt is megjegyezte, hogy az Egyesült Államokban januárban jóváhagyott spot Bitcoin ETF-ek piaci hatása is erősítette az intézményi elfogadást. Azt is elmondta, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök javaslata, miszerint a Bitcoin stratégiai tartalék-eszközzé váljon, hatással lehet a hagyományos piacokra.
A Bitcoin-pártiak, például a Strike vezérigazgatója, Jack Mallers szerint Trump kiadhat egy rendeletet, amely a Bitcoint tartalékeszközként jelöli ki az Egyesült Államok számára.
Hasonló történt Németországban is, ahol a Szabad Demokrata Párt (FDP) nyitottságát fejezte ki a Bitcoin tartalék-eszközként való elfogadására. Az FDP 2025-ös választási programja támogatja az elosztott főkönyvi technológia használatát. Azt is javasolja, hogy az Európai Központi Bank és a Német Szövetségi Bank vegye fontolóra a Bitcoin használatát az európai monetáris rendszer ellenálló képességének megerősítése érdekében.
Christian Lindner, Németország korábbi pénzügyminisztere és az FDP vezetője kritizálta a német kormányt, amiért elmulasztja a kripto lehetőségeket és innovációkat.
Forrás: Orangene Orange
Lindner elmondta, hogy nem hallott egyeztetéseket arról, hogy az Egyesült Államokhoz hasonlóan kripto-barát politikát vezetnének be az országban. Illetve hogyan tudná Németország is megszerezni azokat az előnyöket, amelyeket a Bitcoin hozhat bármely más ország gazdaságának. Az egykori pénzügyminiszter ezt „kudarcnak” nevezte, és azt hangsúlyozta, hogy szerinte az ország éppen kimarad a Bitcoin nyújtotta lehetőségekből.