Kétszer tette milliomossá a férfit a Dogecoin - Ő a SlumDOGE Millionaire
Glauber Contessoto nevét 2021-ben ismerhette meg a világ, amikor Elon Musk lelkesedése nyomán az akkor 37 éves férfi minden vagyonát – és hitelkeretét – a Dogecoinba fektette. Barátai és családja őrültségnek tartották, hogy 250 000 dollárt áldozott egy mém-kriptopénzre, de két hónap alatt milliomos lett.
A Dogecoin árfolyama az egekbe szökött 2021 közepére, és Contessoto 3 millió dolláros vagyont tudhatott magáénak. Ezzel együtt hatalmas követőtábort épített ki a „SlumDOGE millionaire” név alatt. Az aranyidők azonban nem tartottak sokáig: a Dogecoin ára meredeken esett, 0,53 dollárról 0,06 dollárra zuhant, és Contessoto elvesztette vagyonát, valamint internetes népszerűségét is.
Nem adta fel a reményt
Ennek ellenére Contessoto nem adta el Dogecoinjait. Meggyőződése volt, hogy a mémek által inspirált kriptopénz újra emelkedni fog – és igaza lett. A jelenlegi kriptopiaci fellendülés során a Dogecoin ismét szárnyal, és Contessoto vagyona meghaladta a 2 millió dollárt. Ezúttal tervezi eladni befektetése egy részét, de továbbra is hisz a Dogecoin jövőjében.
„A Dogecoin számomra mindig is egy hitbeli döntés volt… Amikor beleástam magam a kriptovalutákba, a bitcoinba és a blokklánc-technológiába, rájöttem, hogy ez egy olyan technológia, ami nemcsak, hogy itt marad, hanem virágozni is fog” – nyilatkozta Contessoto.
Bár nem osztotta meg a pontos tárcacímét, azt állította, hogy több mint 5 millió Dogecoinja van, amely jelenlegi árfolyamon több mint 2 millió dollárt ér.
Mémek, Elon Musk és a Dogecoin különleges ereje
Amikor Contessoto 2021-ben a Dogecoinba fektetett, az motiválta, hogy megváltoztassa életét. A „Hogyan legyek milliomos?” Google-keresés után megtudta, hogy a sikeres emberek általában több bevételi forrással rendelkeznek, ezért úgy döntött, befektetni kezd.
A kriptovaluták robbanásszerű növekedése és Elon Musk Dogecoin iránti rajongása meggyőzte őt arról, hogy érdemes mindent kockára tennie.
„A Dogecoin egyszerre volt menő, trendi, és láttam benne a lehetőséget, hogy a millenniumi generáció körében is terjedni fog… Ráadásul a világ leggazdagabb embere is lelkesedik érte” – mesélte Contessoto.
A Dogecoin abban különbözik a többi kriptovalutától, hogy egy ikonikus mém áll mögötte: a sassy Shiba Inu, amely a 2010-es évek egyik legismertebb internetes mémje. Ez a vizuális és kulturális kapcsolat vonzóvá tette a Dogecoint az új befektetők számára.
A jövő kapuja: a Dogecoin szerepe a kriptovilágban
Amikor Contessoto vagyona eltűnt, követői elfordultak tőle. Sokan azért haragudtak, mert az ő tanácsai alapján veszítettek pénzt, mások egyszerűen kinevették, amiért továbbra is ragaszkodik a Dogecoinhoz.
„Azért nem adtam el, mert úgy éreztem, hogy képmutatás lenne azt mondani, hogy a Dogecoin a jövő, majd hirtelen eladni, miután mindenkit arra biztattam, hogy vegyen” – mondta.
Másrészt tényleg hitt abban, hogy a Dogecoin újra erőre kap. Szerinte a Dogecoin egyedisége abban rejlik, hogy a mémek és a popkultúra találkozásával hidat képez a blokklánc-technológia és a hétköznapi emberek között.
„Ez olyan, mintha egy buliba mennél, ahol senkit sem ismersz, aztán meglátsz egy ismerős arcot. Kényelmesebben érzed magad. A Dogecoin pont ilyen: érthető, és könnyen azonosulni lehet vele” – magyarázta.
A Dogecoin és Elon Musk közös jövője
Most, hogy Elon Musk a kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium élére került – amelynek rövidítése D.O.G.E. –, a Dogecoin szorosan összefonódott a techmilliárdos nevével. Ez hosszú távon megerősítheti a mémalapú kriptovaluta kulturális relevanciáját és további elfogadottságát.
„Ez egy olyan dolog, amire fogadni lehet. Fogadok arra, hogy mekkora kulturális ikonná válik ez az egész” – tette hozzá Contessoto.